ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26703 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pro Kirka Hammetta z Metalliky je Lulu důležité album

0 jsk 18.4.2017

Kytarista americké kapely Metallica Kirk Hammett uvedl, že album Lulu (2011), které skupina nahrála se zesnulým Lou Reedem, je jeden z jeho nejdůležitějších počinů. Sdělil to v rozhovoru pro portál HumoNegro.com.

„Myslím, že je to jedna z nejlepších věcí, jaké jsme kdy udělali, i když to není tak úplně naše album. To je asi i jeden z důvodů, proč ho lidé nepochopili. Mysleli si, že nahrajeme heavymetalové skladby s Louem Reedem, ale tak to nebylo. Šlo o spolupráci, v níž se spojily dvě entity a vytvořily něco čerstvého, nového a unikátního. A je velký úspěch, že se z toho stalo něco unikátního. Mám to album rád a stále ho poslouchám. Myslím, že jde o jedno z nejdůležitějších alb, na kterých jsem se podílel,“ řekl Hammett.

Album Lulu se dostalo na trh 1. listopadu 2011. V USA se z něj prodalo přibližně 16 tisíc kopií, přičemž v žebříčku Billboard 200 se dostal na 36. místo. Metallica se postarala o hudbu, texty napsal Reed, někdejší zpěvák a kytarista newyorské kapely The Velvet Underground.