ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28529 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kino Pilotů chystá Večer íránských filmů.V premiéře bude uveden snímek Radio Dreams

0 Richard Winter 28.9.2016

Už 6. ročník Festivalu íránských filmů se na začátku roku 2017 uskuteční v pražských kinech Světozor, Lucerna, Bio Oko, Royal a v Kině Pilotů. Ohlédnutím za 5. ročníkem a zároveň první ochutnávkou nadcházejícího bude Večer íránských filmů, který se 13. října uskuteční v Kině Pilotů v Praze. V rámci něj proběhne slavnostní premiéra poetické komedie Radio Dreams a uvedeny budou také snímky Taxi Teherán a Obyčejný člověk.¨

„Snímek Radio Dreams připomíná poetiku filmů Jima Jarmusche a Akiho Kaurismakiho. Druhý celovečerní film režiséra Babaka Jalaliho získal hlavní cenu Zlatého tygra na filmovém festivalu v Rotterdamu, který kdysi pro svět objevil i Knoflíkáře Petra Zelenky,“ říká Anna Kopecká ze společnosti Film Distribution Artcam.

Hlavním hrdinou filmu je Íránec Hamid, který se po odchodu do Spojených států pokouší uskutečnit svůj americký sen a pokračovat ve spisovatelské dráze. Místo toho ale trčí v malém lokálním rádiu a bojuje s majiteli, kteří jeho naučné pořady „ničí“ reklamou. Hamid právě chystá svůj velký plán, od kterého si hodně slibují i majitelé stanice: uskutečnit společnou živou jam session první afghánské rockové kapely KabulDreams a jejich idolu – americké Metallicy.

Během Večera íránských filmů budou ve vršovickém kině uvedeny také filmy Taxi Teherán a Obyčejný člověk. Oba dva zhlédli již návštěvníci 5. ročníku Festivalu íránských filmů letos v lednu. Jeho tvůrci v těchto dnech finišují s přípravami šestého ročníku. „Uskuteční se od 10. do 15. ledna 2017. Stejně jako v minulých letech uvede to nejvýznamnější z íránské kinematografie napříč žánry. Festival nabídne také bohatý doprovodný program – například tematickou výstavu či koncert. Slavnostní zahájení 6. ročníku Festivalu íránských filmů proběhne v kině Lucerna,“ říká ředitelka festivalu Andrea Svobodová. Stejně jako v minulých letech se festival také letos přesune po Praze do Brna a Bratislavy.

Projekce filmů Taxi Teherán a Obyčejný člověk začnou v Kině Pilotů v 18:00. Následovat bude od 20.00 premiéra snímku RadioDreams. Filmy jsou v perštině a budou uvedeny s českými titulky.