ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28263 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Keith Emerson spáchal sebevraždu

0 jsk 14.3.2016

Ve věku 71 let zemřel klavírista a hudební skladatel Keith Emerson. Spoluzakladatel britské skupiny Emerson, Lake & Palmer skonal v pátek ve svém domě v americké Santa Monice v důsledku střelného poranění hlavy. Jak uvedl mluvčí tamní policie, případ v současnosti vyšetřují jako sebevraždu.

„Keith byl jemná duše, jehož láska k hudbě a vášeň k vystupování jako klávesisty zůstane nepřekonatelná. Byl průkopníkem a inovátorem, jehož hudební genialita se dotkla každého ve světě rocku, klasické hudby i jazzu,“ uvedl na svých stránkách bubeník Carl Palmer. Informace o hudebníkově skonu se objevila i na oficiálním účtu kapely na Facebooku, kde její členové požádali fanoušky a média o respektování soukromí truchlící rodiny.

Keith Noel Emerson se narodil 2. listopadu 1944 v britském hrabství West Yorkshire. Proslavil se působením ve zmíněné skupině Emerson, Lake & Palmer, která aktivně působila zejména v 70. letech minulého století. Společně nahráli devět studiových desek, přičemž dosud poslední s názvem In The Hot Seat vznikla v roce 1994. Emerson později působil i jako sólový hudebník. V roce 2004 vydal autobiografii s názvem Pictures of an Exhibitionist.