ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16173 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Keira Knightleyová bude Anna Karenina

0 Redakce 13.9.2011

V nové filmové adaptaci slavného románu Lva Tolstého Anna Karenina se v hlavní roli objeví šestadvacetiletá Keira Knightley. Podle produkční společnosti The Working Title se ve filmu dále objeví Jude Law a Aaron Johnson. Film podle scénáře britského dramatika českého původu Toma Stopparda se začne točit už v září a do kin by se měl dostat příští rok.

Režisérem snímku je Joe Wright, který spolupracoval s Knightleyovou už na dvou úspěšných literárních adaptacích – na snímku Pýcha a předsudek podle románu Jane Austenové a na Pokání natočeném podle knihy současného britského autora Iana McEwana.

Jeden z nejslavnějších ruských románů byl zfilmován už mnohokrát a Annu Kareninu hrálo mnoho hvězd včetně Grety Garbo v roce 1935, Vivien Leigh (1948) a Francouzky Sophie Marceauové v roce 1997.

Jude Law bude hrát manžela Kareniny Alexeje. Jejího milence, hraběte Vronského, zahraje jednadvacetiletý Aaron Johnson, který na sebe upozornil v úloze Johna Lennona ve snímku Nowhere Boy. Do dalších rolí se připravuje řada známých britských herců, jako jsou Kelly Macdonald, Matthew Macfadyen, Emily Watson a Saoirse Ronan.

Stoppard je známý především jako jeden z nejlepších současných britských dramatiků, ale prosadil se i jako filmový scenárista. Napsal scénáře ke snímkům Brazil nebo Enigma a za scénář filmu Zamilovaný Shakespeare dostal Oscara.

rwi