ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17587 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kateřina Marie Tichá bude zpívat s kapelou zesnulého Davida Stypky

0 jsk 2.6.2021

Písničkářka Kateřina Marie Tichá vydala loni debutové albu Sami. To bylo nadšeně přijato nejen odbornou veřejností, ale především posluchači. Čerstvá držitelka hudební ceny Anděl v kategorii Objev roku oznámila další zásadní novinku na své umělecké dráze. Potvrdila začátek spolupráce s frýdeckomísteckou kapelou Bandjeez, která dlouhodobě provázela předčasně zesnulého Davida Stypku a aktuálně dokončila práci na jeho posledním albu Dýchej.

„Je to pro mě velká čest. Každý interpret sní o tom mít podporu tak výjimečných hudebníků, jako jsou Bandjeez. Známe se s kluky pět let. Ale až teď přišly společné jamy, setkání a hraní ve zkušebně. Potvrdilo se to, co jsme všichni věděli. Pohybujeme se jako lidi i jako muzikanti na stejné lodi. S Bandjeez jsme se spřátelili už během turné s kapelou Jelen. Tam před lety s Davidem Stypkou vyrazili jako předkapela. Od té doby jsme toho jako muzikanti i přátelé zažili spoustu. Když mi kluci nabídli spolupráci, bylo to pro mě ve světle událostí posledního půl roku úplně jasné rozhodnutí,” zaznělo od Tiché.

Kapela ve složení Matěj Drabina (bicí), Pavel Sotoniak (klávesy), Maro Zeman (basová kytara), Matouš Rohovský (kytara) a Kateřina Marie Tichá (zpěv) odehraje svůj první samostaný koncert v Praze 8. července na palubě parníku Odra. Kapacita je omezena pro 100 lidí.

(foto: @frantisekortmann)