ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12412 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kateřina Kněžíková poprvé s cenou BBC 

0 jsk 26.5.2022

Debutové album sopranistky Kateřiny Kněžíkové Phidylé získalo světovou cenu BBC Music Magazine Award v kategorii „Vocal“. Kněžíková se díky velké pracovní vytíženosti nemohla zúčastnit slavnostního předávání cen, které se uskutečnilo v Londýně.

„Bohužel jsem neměla čas převzít si cenu dříve, ale konečně jsem se dočkala. Produkční mi ji přinesla na focení titulky lifestylových novin What,“ říká pěvkyně, která se momentálně chystá na premiéru Prodané nevěsty.

Diář naší nejobsazovanější sopranistky je opravdu plný. Kněžíková, pokud nevystupuje, zkouší, nebo se věnuje svým studentům. „Do konce sezóny mě čeká ještě spoustu vystoupení. Vedle Prodané nevěsty, Rusalka a Carmen. V červnu budu debutovat v Itálii, pod taktovkou Jakuba Hrůši si zazpívám Glagolskou mši s jedním s Orchestra dell’Accademia Nationale di Santa Cecilia v Římě,” konstatuje.

Kněžíková v příštím měsíci také vydává své již třetí album s názvem K2, na kterém spolupracuje s harfistkou Kateřinou Englichovou. Koncert a slavnostní křest proběhne 19. června na Festivalu Smetanova Litomyšl.