ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28431 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kateřina Kněžíková debutuje s Glagolskou mší v Tokiu

0 jsk 10.10.2023

Poprvé sopranistka Kateřina Kněžíková zazpívala pod vedením dirigenta Jakuba Hrůši dílo Leoše Janáčka Glagolská mše v Ostravě v roce 2018. Následovalo osobité podání na festivalu Janáček Brno 2022 ve spojení s operou Z mrtvého domu, kdy se Hrůša s Kněžíkovou znovu potkali po dlouhých čtrnácti letech u operní inscenace režiséra Jiřího Heřmana.

Za hranice se tým Hrůša, Kněžíková poprvé vydal v červnu tohoto roku, kdy Glagolská mše zazněla v koncertním provedení v Římě v Accademia Nazionale di Santa Cecilia (Národní akademie svaté Cecilie) a v září v Bamberku s Bamberským symfonickým orchestrem, kde Kněžíková pravidelně hostuje.

„Janáčkova hudba a speciálně Glagolská mše, mě nikdy nenechá jít stejnou cestou. Pokaždé v ní naleznu novou krásu a zkušenost. I po několika letech zpívání a interpretování tohoto díla nacházím zákoutí, která odkrývají bohatství a originalitu tvorby Janáčka. Vedle díla Antonína Dvořáka je právě Glagolská mše nejčastějším dílem, které s velkou radostí interpretuji jak doma, tak i v zahraničí,“ říká Kněžíková.

Po nedávném vystoupení na Svatováclavském hudebním festivalu v Ostravě pod taktovkou Roberta Kružíka čekají Kateřinu Kněžíkovou další zahraniční vystoupení, a to 14 a 15.října v Tokyu v Muza Kawasaki Hall a 22.října ve Vídni v Musikverein.