ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15667 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Karlovo náměstí bude patřit jazzu

0 jsk 25.4.2023

Neděle 30. dubna je celosvětovým svátkem všech jazzmanů, ale i fanoušků tohoto žánru v nejrůznějších podobách. Mezinárodní den jazzu u nás tento den tradičně slavíme zdarma přístupným Open Airem na Karlově náměstí pod taktovkou festivalu Mladí ladí jazz s hvězdnými hudebníky.

Hvězdami jsou britští Molotov Jukebox (na snímku), kteří jazz koření romskými melodiemi se swingem i dubstepem. Jejich frontwoman je zpěvačka a také herečka Natalia Tena, již známe například z Harryho Pottera nebo Hry o trůny.

Jedním z vrcholů festivalu bude premiéra hudebního projektu připraveného ke stému výročí Českého rozhlasu, ve kterém se potkává legendární Rozhlasový Big Band Gustava Broma a muzikant a producent Aid Kid. Koncertní set sršící energií nabídne irský soulový zpěvák s nigerijskými kořeny Caleb Kunle. Směs moderního funku, neo-soulu a indie jazzu slibuje další irský zástupce Max Zaska.

Českou scénu také zastoupí mladé popové duo Blue Uandi, oscilující mezi R’n’B a experimentální elektronikou. „Je fascinující sledovat, jak si jazz podmaňují současní hudebníci, kteří do něj odvážně absorbují nejrůznější další hudební styly, ať už se jedná o elektroniku nebo world music. Na Karlově náměstí představíme přední představitele současného jazzu z mezinárodní i domácí scény,“ vysvětluje dramaturgii Open Airu ředitel festivalu Mladí ladí jazz Jan Gregar.