ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9804 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Karin Ann vydá první sólové album

0 jsk 28.3.2024

Československá zpěvačka Karin Anna zakončila v neděli třetím vystoupením svou týdenní účast na prestižním showcase SXSW v americkém Austinu, kam se každý rok sjíždí více než třicet tisíc reprezentantů světového hudebního průmyslu a hudebních médií.

Na svých koncertech v hlavním městě Texasu zahrála písně ze svého prvního sólového alba Through The Telescope, které bude od 10. května ve všech streamovacích platformách. Nahrávka vznikala pod producentským dohledem Benjamina Lazara Davise z americké kapely Okkervil River. Předznamenává ji singl False Gold.

Nové album jedenadvacetileté zpěvačky je příklonem k folku, akustickému rocku a zazní na něm i odkazy na gothic disco. Karin Ann tentokrát ovlivnila tvorba písničkářů jako jsou Mazzy Star, Stevie Nicks nebo Hozier.

Karin Ann se také dostalo pocty od známého britského hudebního magazínu NME. Její nové album časopis představuje na své titulní straně svého webu v rubrice The Cover, jenž každý týden upozorňuje na tvorbu vybraného mladého talentu. Fotografie na „titul“ vznikla v Austinu.

Tagy: