ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15864 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Karel Havlíček představuje instrumentální album Spoken Black

0 jsk 22.12.2021

Jeden z nejúspěšnějších současných českých skladatelů, Karel Havlíček, vydává druhé sólové album Spoken Black. Autor, který mimo jiné připravil hudbu k americkému thrilleru Carpe Noctem s Ninou Bergman, muzikou opatřil trailer Reminiscence s Hughem Jackmanem nebo je podepsán pod trailerem k poslednímu Batmanovi s Robertem Pattinsonem, se na novince českým posluchačům představuje osmnácti instrumentálními skladbami. Ty nahrával a komponoval tři roky, střídavě ve svých studiích v Praze a Los Angeles.

„Spoken Black je výsledkem nejhlubších myšlenek, emocí a příběhů, které odrážejí můj život a zkušenosti ze dvou zcela odlišných částí světa,“ popisuje Havlíček.

Novou desku složil a nahrál na klavír s častým doprovodem symfonického orchestru a experimentální ambientní elektroniky. „Ta deska je takový můj diář, kde jsem zaznamenal poslední tři roky svého života. Je tam vše, od samoty až po silné životní zážitky. Názvy skladeb jsou všeříkající. Je tam také hodně cestování,“ říká Havlíček.

Momentálně pracuje s orchestrem STRO.MY na živém provedení Spoken Black: „Už jsme měli pár zkoušek a tohle spojení je to, na co jsem čekal. Můžete se těšit na koncept koncertů s orchestrem, který tu ještě nebyl,“ doplnil.

Svou hudbu v budoucnu navíc plánuje propojit s multimediální výstavou prostřednictvím obrazů svého bratra Maxima, jenž je úspěšným malířem ukotveným v Los Angeles. V současné době zároveň dokončuje filmový velkorozpočtový videoklip s režisérem Maxmiliánem Turkem k nejhranější skladbě z desky Above Ground.