ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22143 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Karel Gott s dcerou Charlotte Ellou nazpívali titulní píseň pro pohádku

0 jsk 2.11.2017

Československá pohádka pro celou rodinu vzniká na základě nové dětské československé knihy Když draka bolí hlava. Křest stejnojmenné knihy proběhl 2. října v knize Dobrovský na Václavském nám. v Praze. Kmotři byli hvězdných jmen hudební skladatel a zpěvák Vašo Patejdl, moderátor a scenárista Libor Bouček, novinářka Martina Jandová a hudební skladatel a zpěvák Peter Nagy.

Autoři knížky se skvělými a neotřelými ilustracemi slovenského výtvarníka Martina Schwarze nic neponechali náhodě a interaktivitu pohádky zvýšili česko-slovenským slovníčkem, u kterého si ti zkušenější připomenou slova, která kdysi běžně používali, a ti nejmladší se možná i zasmějí u výrazů jako čučoriedky, golier, drevokocúr anebo cencúľ.

Zajímavostí je, že k pohádce Když draka bolí hlava vzniknou písně, které v klipové verzi zazpívají velké osobnosti české a slovenské hudební scény. První a zároveň titulní píseň nazpívali společně Karel Gott s dcerou Charlotte Ellou. Píseň se jmenuje „Když draka bolí hlava“ a jejími autory jsou Lešek Wronka (hudba) a Petr Šiška (text). V pohádce se pochopitelně objeví postavy, které by v pohádkách neměly chybět jako je král, královna, princ, princezna.

A jak nám sdělil sám Karel Gott: „Odjakživa mám rád klasické pohádky, kde dobro zvítězí nad zlem. Navíc se mi líbí, když je v pohádce roztomilý humor. A když jsem byl osloven Petrem Šiškou, abych společně s dcerou Charlottkou nazpíval titulní píseň k této pohádce, nemohl jsem říct ne. Četl jsem scénář pohádky a příběh s draky, princi i princeznami mě oslovil a nabídku jsme s Charlottkou přijali a píseň nazpívali.“

Tagy: