ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5252 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kapelu Vesper letos na pódiu neuvidíme

0 jsk 14.4.2021

Nejen hard-popovou skupinu Vesper dostávají dva covidové roky za sebou do velmi obtížně řešitelné situace. V loňském roce se koncertní sezóna prakticky nerozjela a v tom letošním jsou pořadatelé stále zdrženliví. Členové chystají na podzim další desku a mají za sebou navzdory covidu velmi úspěšný rok 2020. Podařilo se natočit tři nové písně a odprezentovat je nejen ve spřízněných rozhlasových stanicích a na sociálních sítích, ale především ve vydavatelství Good day Records manželů Maškových.

Jiří a Zuzana Maškovi se vzhledem ke kvalitě předvedených písní rozhodli vyčlenit prostor v redakčním plánu roku 2021 rovnou pro celou desku. Jako producent byl k projektu přizván Ondrej Škoch známý kromě své současné kapely Napořád i z dlouholetého působení ve skupině Chinaski.

„Spolupráce s Ondrou si velmi vážíme. Vnesl do naší hudby neotřelé tvůrčí postupy a už se nemůžeme dočkat, až nové písničky představíme světu,“ říká kapelník a autor většiny repertoáru Milan Jahodář.

Sladkou tečkou na konec úspěšného roku byla sbírková kampaň na podporu nového alba na Startovači, kdy se Vesperu podařilo vybrat cílovou částku za méně než polovinu vyhrazené doby. „Jsme našim fanouškům velmi vděční, že do nás s důvěrou vložili své peníze a chceme se jim odvděčit po všech stránkách skvělou deskou. To si ovšem vyžádá i nějakou oběť,“ svěřuje se klávesista a zpěvák Pavel Ladra.

Dodává, že se kapela pro letošní rok rozhodla pro koncertní pauzu. Důvodů pro to má celou řadu. Mimo výše zmíněné nepříznivé situace kolem živého hraní obecně se chce v průběhu jara a léta soustředit především na precizní výkony ve studiu, a tak mnoho času na zkoušení koncertní podoby nových písniček už nezbyde.

Tagy: