ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26301 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kapela Zrní v Divadle Husa na provázku také v roli herců

0 jsk 15.11.2019

Zrní pokračují v realizaci koncertů spojených s osobností Václava Havla. V sobotu 16. listopadu zahrají v brněnském Divadle Husa na provázku úryvek jeho slavné Audience. Na úvod vystoupení pak kapela návštěvníkům pustí také působivý videozáznam z klíčového projevu Václava Havla z 10. prosince 1989 na Václavském náměstí.

Právě ke Dni lidských práv tehdejší prezident Československa Gustáv Husák odstoupil ze své funkce. A právě na tomto místě poprvé zazněla věta: „Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.“ Na výročí 17. listopadu Zrní vystoupí také na pražské Národní třídě, chystá se také do Chebu a Hrádečku na Trutnovsku.

Roli herců si čtyři Honzové a Ondřej ze Zrní poprvé vyzkoušeli na koncertě v pražském Divadle Na zábradlí. „Střecha, věznice, kostel a teď divadlo. Už když jsme to před několika měsíci plánovali, řekli jsme si, že zahrajeme kus nějaké hry. Dál jsme to neřešili, ale pár hodin před koncertem jsme si řekli, že do toho přece jenom jdeme. Ve foyer jsme v euforii vymysleli koncept a vyzkoušeli, jak zahrát asi tříminutový kus Havlovy Audience. Tím jsme pak večer zahájili a náš koncert tak vysadili do úplně jiný krajiny,“ říká frontman kapely Jan Unger.

Úryvek Audience zahrají hudebníci také v brněnském Divadle Husa na provázku. Během koncertu budou dále promítány fotografie Václava Havla, které kapela i s jeho památečním projevem získala od Knihovna Václava Havla.

Projekt Havlovy děti Havlovi, koncerty na místech spojených s osobou našeho prvního polistopadového prezidenta, kapela připravuje ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla. Oficiálně ho odstartovala letošním dubnovým vystoupením ve věznici na Borech. Zrní dále vystoupí také 17. listopadu na Národní třídě, kde úvodní slovo před zahájením koncertu přislíbil ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský. Následně 13. prosince zahrají v Chebu a 18. prosince v Hrádečku na Trutnovsku, kde Zrní projekt společně s Annou Freimanovou z Knihovny Václava Havla uzavřou.

Tagy: ,