ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8064 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kapela Zrní posunula svou tvorbu

0 jsk 9.3.2020

Mladí lidé a vězni svědomí, ale také rodičovská láska, dva utonulí nebo nenalezený roj včel jsou hrdinové právě vydaného šestého řadového alba Zrní. Jmenuje se nebeský klid. Muzikanti na něm našli klíč k dalšímu posunu své umělecké tvorby.

Nebeský klid je plný radostného pohybu a po hudební i textové stránce je nejpestřejším a nejvyzrálejším albem Zrní. Release party s dýdžejským setem jednotlivých členů Zrní proběhne 11. března v pražském klubu FAMU. Následně kapela vyráží na turné, které završí křtem alba 24. října v pražském Divadle Archa.

Nebeský klid obsahuje jednoznačné hity, vedle singlu Neposlušnost zejména skladbu Poletíme spolu na bílém koni s hostující Lenkou Dusilovou, s mainstreamovým popem však mají společnou jen délku skladeb a výrazné melodie.

Nezaměnitelná je poetika Zrní, práce s elektronikou i svébytný skladatelsko-producentský přístup, v němž fúzují žánry a panuje absolutní volnost. Deska je plná bojovné naděje, tepe hravým pohybem, nepostrádá ani momenty meditativní a bez zábran vstřebává také prvky minimalismu (Dneska už na horu nevylezu, není to potřeba) nebo šansonu (Sirény).

Tagy: