ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22143 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kapela Totální nasazení nezahálí

0 jsk 12.3.2021

Nejen velký říjnový narozeninový koncert v pražské Lucerně k výročí 30 let vzniku a celé loňské podzimní turné s ním spojené, ale již podruhé musela slánská punk-rocková skupina Totální nasazení přeložit i repete víc než vydařeného kulturákového turné z roku 2019 s The Fialky a dalšími hosty, které mělo po přesunu z loňského jara původně proběhnout letošní březen a duben. Kvůli současné situaci se tak Punk Rock Rádio Tour opět přesouvá na další rok, kdy to snad už do třetice vyjde.

Kapela však nezahálí a nachystala pro své příznivce spoustu novinek. Tou hlavní je určitě reedice alba Spreyopithecus chaluhensis z roku 2000, které se po dvaceti letech dočkalo své premiéry na vinylu. Remasterované album kapela označuje jako zlomové v jejich historii a patří také mezi ty úplně nejúspěšnější.

„Album Spreyopithecus chaluhensis je pro celou kapelu taková srdeční záležitost. Bylo natočeno rekordně rychle, vše se nám tehdy ve studiu dařilo a vlastně nejen tam, protože se nám prostě v tu dobu dařilo celkově. Chodilo na nás čím dál tím víc lidí, měli jsme za sebou nového vydavatele, nový management, přibývalo koncertů a hrozně nás to všechno bavilo, což je znát i na celém albu, kde jsme definitivně opustili koketování s alternativou a chtěli, aby to bylo melodický, rychlý a pozitivní, prostě to odráželo celý to úžasný období,“ říká zpěvák a baskytarista Sváťa Šváb.

V podobném duchu vzpomínání na uplynulých třicet let, které Totální nasazení avizovalo už loni a své sociální sítě plnilo nejrůznějšími fotografiemi či videi z blízké či dávné minulosti, se pak nesou i další novinky. Ze skvělých koncertních záběrů z festivalu Mighty Sounds 2017 vzniknul klip na píseň Když to není z alba Zbytečná kapela.cz.CZ, čímž se kapela opět přiblížila slibu, že na všechny písně z této desky natočí klipy, a nutno podotknout, že už jich mnoho nezbývá. Nedávno pak zveřejnila raritní videozáznam celého koncertu z dubna roku 1996 z pražského KD Mlejn. Naprosto speciálním počinem pak bude plánovaný live stream ve staré sestavě, která spolu hrála naposledy před dvanácti lety.