ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5196 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kapela Strohoskop chystá první EP, nový klip a březnový křest

0 jsk 23.1.2023

Strohoskop tvoří čtyři herci známí z divadel i televizních obrazovek a pět kovaných jazzmanů, odchovanců Konzervatoře Jaroslava Ježka.

Jsou to zpěvačka Barbora Šampalíková (divadlo Semafor, Hudební divadlo Karlín), kytarista a zpěvák Jaroslav Blažek (Ulice, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo ABC), klávesák, kytarista, zpěvák a hudební producent Martin Zahálka ml. (Divadlo J. K. Tyla v Plzni), frontman Dan Krečmar (Divadlo pod Palmovkou), bubeník Jan Konrád, baskytarista a trombonista Tomáš Hykl, trumpetista Jan Heřman, saxofonista Michal Hadaš a trombonista Tomáš Bursa ml.

Tato kapela je na české hudební scéně velmi osvěžujícím úkazem. V těchto dnech natáčí první EP s názvem Zrození něhy a plánuje nový klip.  Vše bude korunováno březnovým křtem v Praze.

Vznik kapely Strohoskop se datuje do časů, kdy se na konzervatoři potkali Jaroslav Blažek a Martin Zahálka ml. „Studovali jsme herectví a založili spolu dvoučlennou kapelu postavenou na textech plných nadsázky a srandy. Vždy však bylo naším největším snem postavit velké Funk/RnB/Rap zvíře s říznou dechovou sekcí a nášlápnutou rytmikou po vzoru našich milovaných J.A.R.,“ vzpomínají.

Během covidového uzavření divadel se jim podařilo dát dohromady žhavou partu výtečných muzikantů, kamarádů, kteří rádi hrají spolu, pro sebe i pro publikum.

Tagy: