ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11496 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kapela Skety pozvala na své album řadu skvělých hostů

0 Redakce 21.3.2017

Nabitý loňskou koncertní sezónou, turné po Taiwanu a dalšími úspěchy, navštívil pražský vokální sextet Skety studia Faust a Sono, aby v nich s hosty nazpíval své druhé album. Nese název Týdytý a vyjde poslední březnový den na značce Warner Music.

Zatímco u debutu skupina vsadila na jistotu a poskládala ho až na jednu výjimku z přepracovaných jazzových standardů a osvědčených skladeb světového popu a rocku, na novince dává přednost rodnému jazyku. Vedle šestice vlastních skladeb tentokrát došlo na úpravy písní populárních českých kolegů, kteří zároveň přijali pozvání do studia.

Druhé album Týdytý tak vedle členů sextetu Skety zdobí hned několik výrazných a osobitých hostů. Kromě vlastních skladeb zazní i autorské písně a hlasy Lenky Dusilové, Anety Langerové, Vojtěcha Dyka v duetu s Klárou Vytiskovou, nebo Ondřeje Rumla, který si s chutí zazpíval skladbu Petra Wajsara. Nechybí ale ani důrazné rapování Xindla X, či charakteristický projev Roberta Nebřenského, známého ze skupiny Vltava a Divadla Sklep. Album opět míchal a masteroval americký á cappella guru Bill Hare, držitel dvou Grammy a mnoha dalších ocenění.

(foto: Milan Marenčák)

Tagy: