ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4726 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kapela Nebe pokračuje dál

0 jsk 10.1.2023

Skupina Nebe se na konci loňského roku rozloučila písní Goodbye se svými dvěma členy, klávesistou Tomášem Kulurisem a baskytaristou Vlastou Škodou, a zároveň také se svou pětičlennou formací.

Nebe vidí svou budoucnost pouze jako tříčlennou partu a potvrzují své fungování. Fanoušky zvou na své jarní tour s příznačným názvem Bylo nás pět.

Přelom roku byl pro Nebe obdobím životních změn a kapelních zvratů. Zpěvák Petr Harazin a kytarista Štěpán Petrů, kteří skupinu založili a tvoří ji už větší polovinu svých životů, se na podiu poprvé objeví pouze s doprovodem bubeníka Adama Matýska, který v kapele působí pět let a je nedílnou součástí.

„Myšlenka nechat vše za sebou bez možnosti společně dál tvořit nové písně v nás vyvolávala nepříjemný pocit prázdnoty. Stále věříme, že máme světu co říct a taky v to, že prostřednictvím hudby to umíme nejlépe. Pokračování ve třech pro nás budou velkou výzvou,“ komentuje frontman Harazin.

Nebe se do klubů vrací po šesti letech, o to více nadšení, nedočkavosti i napětí v nich je. Koncertní šnůra nabídne celkem tři koncerty stejně jako je nově členů. „V klubech jsme zažili i díky křtům studiových desek ty nejsilnější momenty a intimní atmostéru. Těšíme se jak malí kluci, protože jsme samostatné koncerty měli naposled před šesti lety na turné s mobilním planetáriem. Slibujeme, že to budou koncerty, na kterých se nebudete nudit,“ láká Petrů.

Bylo nás pět tour 2023
13. 4. Brno, Melodka
26. 4. Praha, Café v Lese
28. 4. Krnov, MC Kofola

Tagy: