ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7201 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kapela „Nazareth“ se vydává na velké evropské turné!

0 Redakce PLAY.CZ 24.10.2019

„THE BIG EUROPEAN TOUR“

Kapela „Nazareth“ se vydává na velké evropské turné!

NAZARETH – skotská kapela založena v r. 1968 hudebníky z tehdejší skupiny The Shadettes. Zakladateli byli: zpěvák Dan McCafferty, kytarista Manny Charlton, basák Pete Agnew a bubeník Darrell Sweet.
V začátcích kapela hrála jen v místních klubech, a organizátoři trvali na tom, aby se jejich repertoár neustále měnil a odpovídal tehdejším hitparádám. Během téhož r. 1968 kapela změnila název na NAZARETH, změnila image a seznámila se s milionářem Billem Fehilly, díky jehož snáze kapela dostala šanci podepsat smlouvu s labelem Pegasus.
V 1971 se Nazareth přemisťují do Londýna a za pár let už vydávají svojí první sbírku nejlepších písní „Greatest Hits“, na které vychází i „Love Hurts“ z repertoáru Elderly Brothers, a díky Nazareth se ji dostane světoznámostí.
V roce 2013 byl Dan McCafferty donucen odejít z Nazareth kvůli nemoci dýchacích cest, ale nicméně zvládl nahrát spolu s kapelou album „Rock’n’Roll Telephone“.
Sám o tom říká: „Dojít do studia a zazpívat si – není stejné, jako hrát na koncertech. Vždy jsem schopen nahrát ještě jedno nové album, ale pokaždé vyjít na scénu, strávit tam hodinu a tři čtvrtě a brát z lidí peníze za to, že se na mě přišli podívat – toho nejsem schopen.“
Novým vokalistou Nazareth se stál Carl Sentance, který pracoval spolu s Philem Campbellem z Motorhead na začátku osmdesátek, a byl u zrodu heavy-metalové legendy z Walesu „Persian Risk“, se kterou nahrál dvě studiová LP.
A tak, fanouškům tvorby legendární skupiny se představuje možnost poslechnout si oblíbené skladby.
Navštivte koncert veliké kapely a dostanete možnost si zapařit na živé verze skladeb z posledního alba Nazareth – „Rock’n’Roll Telephone“, které vešlo do Top30 většiny evropských států.
Fanouškům se naskytuje ještě jedná možnost zazpívat si spolu s Nazareth nejoblíbenější hitovky a balady od „Razamanaz“ až po „Love Hurts“!

Legendární kapela Nazareth představí nové album v rámci výročního turné!
Nové, již 24. studiové album Nazareth, podle zakladatele kapely Petea Agnewa, „garantovaně  donutí Vás vyskočit z vlastních ponožek“. Album s pořádným názvem „Tattooed On My Brain“ obsahuje čertův tucet písní napsaných samotnou kapelou. CD vyšlo na podzim 2018, a Nazareth se vydají na výroční turné na jeho podporu, v rámci kterého se plánují koncerty i v Česku.
Od založení kapely v roce 1968, většina jejích alb se stála nesmrtelnou klasikou rocku.
Vydané během jejich zlaté éry alba „Razamanaz“(1973), „Loud’n’proud“(1973),”Rampant”(1974), “Hair Of The Dog”(1975) a “Close Enough For Rock’n’Roll”(1976) jsou opravdovými mistrovskými díly hard-rocku, které dostaly víc jak 50 zlatých a platinových ocenění, a balada „Love Hurts“ pořád zůstává lídrem playlistů rádií po celém světě.
Ale Nazareth se neplánuje zastavovat na tom, čeho už dosáhla: představená radiím vypalovačka „Pole to Pole“ potvrzuje jejich oznámení, že album je „jedním z nejlepších v historii kapely“. Nadcházející koncerty se stanou opravdovým dárkem pro fanoušky na oslavě výročí veliké kapely!
Datum koncertu – 20. září 2020, Fór Karlín 20:00

Vstupenky
https://www.ticketportal.cz/event/NAZARETH-TATTOOED-ON-MY-BRAIN-TOUR
https://www.ticketstream.cz/event/nazareth-128429