ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11887 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kapela Lab on Fire našla inspiraci v Berlíně

0 jsk 4.8.2020

Pražská indie-popová formace Lab on Fire na konci července vydala nový singl Berlin Night. Ten kromě titulní písně obsahuje i b-stranu, skladbu Kreuzberg. Základy obou nových písní dvojice, kterou tvoří Jan Kleník a Prokop Svoboda, vznikly během jejího týdenního tvůrčího pobytu v německé metropoli v prosinci loňského roku. Dokončeny a nahrány pak byly začátkem letošního léta v jejich pražském studiu.

„Berlín je pulsující město, které žije non stop, současně v sobě ale má určitou syrovost. A jeho atmosféra je v obou písničkách podle mě velmi patrná. Jsou podstatně živější a rychlejší než věci z našeho předešlého EP Imperfection, současně jsme se ale v nich snažili o zachování našeho charakteristického soundu,“ říká Svoboda.

Nový singl Lab on Fire oficiálně pokřtí 24. září na svém plánovaném pražském koncertě, který odehrají na lodi Altenburg 1964.

Lab on Fire jsou multiinstrumentalista a producent Jan Kleník (ex-Ohm Square, Sklenik aj.) a zpěvák Prokop Svoboda (ex-Hyena Family, Sklenik). Koncertně je pak doplňují ještě zpěvačka Zaelbeth, bubeník Jiří Stivín a kytarista Yarda Helešic. V loňském roce vydali své debutové EP Imperfection, v současné době pracují na svém debutovém dlouhohrajícím albu.