ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5500 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kapela Horkýže Slíže vydala Box úplne prvých 4 nahrávok

0 jsk 7.11.2018

Nitranská čtveřice Horkýže Slíže vydává komplet svých raných nahrávek pod názvem Box úplne prvých 4 nahrávok Horkýže Slíže. Její neoficiální debut Prvý slíž vychází i na samostatném albu. První čtyři počiny – Prvý slíž, V rámci oného, Vo štvorici po opici, Ja chaču tebja, zachytily dobu euforie, ve které v devadesátých letech konala první krůčky na hudební scéně.

Zaznamenaly kapelní aktivity v prvních osmi letech existence a daly jasně na srozuměnou, že pokud na kapelu čekala v dalších letech slovensko-česká sláva, pak na ni fakticky zadělala už ve svých prvopočátcích. Termín „počiny“ je zvolen z opatrnosti. Kolekce Prvý slíž totiž regulérním albem nebyla.

Už ve své době byl Prvý slíž vnímán jako „neoficiální album“ a i díky tomu se později stal vyhledávanou raritou. Vyšel v roce 1994 na magnetofonových kazetách v nákladu 600 kusů. Jeho existence měla tehdy tak výrazný dopad, že se návštěvy na koncertech skupiny výrazně zvedly. Skladby z něho dokonce začala hrát regionální rádia, a když se v éteru objevil první hit Maštaľ, bylo evidentní, že už se to asi nedá jen tak zastavit.