ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13262 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kapela Hex má nový singl, nazpíval ho ještě Ďuďo

0 jsk 30.10.2019

Slovenská skupina Hex přichází se singlem Pridaj sa k nám (Keď sme s vami). Nová píseň vznikla u příležitosti třicátého výročí kapely a její text je složen z názvů skladeb a z částí textů skupiny. Píseň nazpíval nedávno zesnulý Peter Ďuďo Dudák jako demonahrávku a jeho spoluhráči ji nyní dokončili ve studiu. Na společné vokály si zavolali kamarády a své děti.

„Po novém roce přišel Ďuďo s nápadem, abych napsal text, který by shrnul naši kariéru. Napadlo ho, že text by se mohl skládat z názvů našich písniček a z částí našich textů. Byla to docela výzva, nechtěl jsem totiž pouze bezduše pospojovat jednotlivé názvy. Pokusil jsem se z nich vytvořit příběh o nás. O tom, že hraní pro lidi je naším životem a naši fanoušci jsou nedílnou součástí příběhu Hexu. Na přelomu dubna a května jsme nahráli s Ďuďem ve zkušebně demonahrávku. Skladba byla nejprve pomalejší, až později vykrystalizovala do rychlejší verze,“ řekl člen kapely Martin Fefe Žúži.

„Byli jsme v nové situaci. Poprvé jsme nahrávali hudební podklady na zpěv. Co se ukázalo jako výborný nápad, bylo zavolat naše děti a naše kamarády na společné vokály. Ten pocit z toho, jak všichni s radostí přistoupili k nahrávání, byl neopakovatelný. Ďuďo tam byl prostě s námi, jako by neodešel,“ dodal Tomáš Yxo Dohňanský.

Tagy: ,