ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27418 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kapela Evaline zahraje na Sedmičce

0 Petr Hašek 3.9.2012

Skupina Evaline, jejichž skladba There There se stala oficiálním soundtrackem letošního Eura, zahraje 9. října na strahovské Sedmičce. Skladba od kalifornské indie kapely byla před vybrána jako soundtrack kampaně UEFA Swap your Jersey – show Respect.

V televizním spotu se objevily známé evropské fotbalové osobnosti, kteří jsou takzvanými ambasádory kampaně, včetně Petera Schmiechela a rozhodčího Pierluigiho Colliny.

Spot byl vysílán během, zápasů v televizi i na stadiónech v Polsku a na Ukrajině. “Jsme rádi, že jsme byli součástí kampaně pro UEFA. Jako kluci jsme všichni hráli fotbal ve škole a basák Steve byl dokonce rozhodčí,” uvedl zpěvák Evaline Perry.

Evaline v podstatě existují již od roku 2003. Všichni byli tehdy zrovna čerstvými absolventy školy a jejich kamarád dal po koncertě jejich demo nahrávky kytaristovi Quinnu Allmanovi z The Used. Krátce poté Allman kapelu kontaktoval a pozval je natočit s ním EP v Salt Lake City v Utahu. Allmanovu nabídku přijali, a tak se zrodilo jejich debutové EP Postpartum Modesty. A Portrait of Skin.

Nakonec těchhle šest skladeb vydala v roce 2006 gramfirma Maverick Records. Další dva roky kapela strávila na turné k EP a Maverick koupila velká gramofirma Warner Music Group. Evaline hráli po celé Severní Americe, vystoupili na Vans Warped Tour a na Rockstar’s Taste of Chaos. Úlohu bubeníka tehdy převzal Greg Petersen a původní Steve Forrest se později stal členem Placebo.

V roce 2008 se Evaline začali věnovat svým novým písničkám – emotivním a hudebně košatým skladbám. V té době se ke kapele přidal Daniel Petersen s barytonovou kytarou. Své debutové album Woven Material nahráli s producentem Danem Austinem (Cherry Ghost, Doves) a koncertní zkušenosti vypilovali na turné s Placebo a s Young Guns v Británii. Album Woven Material vyšlo v roce 2011. Loni v listopadu Evaline předskakovali Bush.

rwi