ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10627 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kapela Doga vyrobí vlastní roušky

0 jsk 23.3.2020

Kapela Doga vyslyšela volání stovek svých příznivců, kteří marně sháněli roušky a současně chtěli i něco trochu originálního. S výrobou kapelních roušek se začne hned v pondělí.

Pandemií koronaviru svírané Česko se během týdne pustilo do hromadného šití ochranných roušek. Co kus to originál. Výsledky své kreativity sdíleli na sociálních sítích i rockový fanoušci. Poté, co kapela Doga nasdílela některé z jejich výtvorů, se strhl zájem o roušky s designem kapely.

„Fanoušci si to vlastně rozhodli sami. Spontánně jsem kontaktoval několik výrobců a grafika, všichni měli chuť do toho jít, a v podstatě za jeden večer jsme měli připravený návrh a druhý den už první prototypy. Když jsme nasdíleli návrh designu na našem kapelním facebookovém profilu, strhla se neuvěřitelná lavina zájmu. Fanoušci nás doslova bombardovali žádostmi, kde se roušky dají koupit. Teď uděláme vše pro to, aby se naše textilní roušky dostaly co nejrychleji mezi lidi,“ řekl lídr kapely Izzi.

Samozřejmě nejde o zdravotnické roušky, ale o tzv. roušky módní, které je ideální nosit s jakýmkoli vloženým filtrem. Podobně jako šátky, které mimochodem nechá kapela také vyrobit.

„Po nás je to teď hodně složitá doba a jakékoli společné nadšení s fanoušky je nesmírně motivující a povzbuzující. Třeba taková věc přiměje lidi, aby roušky poctivě nosili kdykoli se vydají ven a ochránili sebe a své blízké před možnou nákazou. Fanoušci nám vzkazují, že až tohle všechno bude za námi, tak si Doga roušky vezmou i na koncerty. Pokud na to dojde, budou to hodně silné momenty,“ popisuje Izzi.

Tagy: