ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5571 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kanye West: Samozvané božstvo

0 Redakce 14.11.2008

Kanye West o sobě tvrdí, že je pro hudbu tím, čím byl Michael Jordan pro basketbal.

Uvědomuji si svou pozici v historii, protože jsem hlasem mladé generace tohoto desetiletí,“ řekl v interview a dodal: „Snažím se tomuto závazku dostát, jelikož si uvědomuju, že jedna věc je říkat, co udělám, a jiná věc je stát se někým jako Michael Jordan doopravdy.

Držitel Grammy, raper a producent West, tvrdí, že Justin Timberlake měl šanci stát se ikonou a hlasem mladých, ale svoji šanci promarnil tím, že nevydal dost materiálu. Poslední Timberlakova deska vyšla v roce 2006, zatímco West vydal album loni a jeho novinky 808s And Heartbreak vyjde 24. listopadu.

Byli tady lidi, kteří měli podobnou příležitost jako já, ale vzali si prostě dovolenou. Takže když Justin relaxuje, já vydávám desky a v tom je ten rozdíl,“ pokračuje „skromně“ West. Od smrti jeho matky loni v listopadu na komplikace po plastické operaci, to Kanye nemá lehké. „Snažím se to nějak ustát. Měl jsem vždycky pospůrný systém – maminka tady pro mě vždy byla a pro mě byla vždy na prvním místě. Žil jsem s ní 30 let a teď, když vylezu na pódium, kolikrát se ptám, co bude dál s mým životem, a kdy vlastně ten skutečný život začne. Obětoval jsem totiž svůj život tomu, abych se stal celebritou a dával lidem své umění. Je to skvělé, nesnažím se před tím uhýbat. Současně je to ale trpké. Taková Hlava 22.

Kanye miluje MTV!

Tato prohlášení čpící sebevědomím, které zároveň odhalují umělcovu nevyrovnanost přišla v návaznosti na vážné obvinění, které West vznesl směrem k MTV Europe Music Awards. Pro britský deník Sun prohlásil, že letošní předávání cen byl podvod. Cenu v kategorii Ultimate Urban si odnesl prý jenom proto, že na ceremoniálu vystoupil. West zpochybnil i vítězství Britney Spears před Rihannou v kategorii Act Of 2008. „Vyhrál jsem, protože jsem tam byl. Loni jsem vydal Stronger a nic. Cenu si nezasloužím, protože tento rok patřil Lil´Wayneovi. No a Britney před Rihannou? Děláte si legraci?“

 

West je svými výbuchy směrem k MTV známý. Loni dokonce v zákulisí vyhrožoval, že pro ceny této hudební stanice už nikdy nic neudělá, nepřijde ani na předávání. Mezi četnými nadávkami se na adresu Britney i Black Eyed Peas padaly i zoufalá zvolání: „Dejte šanci černochovi!“ a mnoho dalších pikantních názorů. Evropskou show napadl dokonce v přímém přenosu, kdy neustál vítězství kapely Justice a jejich přebírání ceny přerušil slovy: „Když nevyhraju, prohraje tato show. Ztratí kredit.“  Ve světle těchto výroků možná jeho obvinění MTV z podvodu dává smysl.