ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5359 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kafka Band vyráží s novou deskou na turné

0 jsk 10.10.2023

Formace Kafka Band, kterou tvoří spisovatel a zpěvák Jaroslav Rudiš, výtvarník a zpěvák Jaromír 99 a hudebníci Dušan Neuwerth, Tomáš Neuwerth, Lukáš Morávek, Zdeněk Jurčík a Petr Weiser, představí naživo své právě vydané nové album Der Process (Proces) na šesti koncertech po celé České republice.

Turné odstartuje 11. října již vyprodaným křtem v brněnském Kabinetu Múz, pokračuje přes Olomouc, Opavu, Tábor do Prahy, kde 1. listopadu proběhne v Paláci Akropolis pražský křest. Dále přes Ústí nad Labem kapela zamíří na několik vystoupení do Německa. Na koncertech zazní kompletní album, pro přídavky slibují členové i několik starších skladeb. V Praze a Brně před Kafka Bandem zahraje Černý tesák a jako host houslista Adam Pakosta. Vstupenky jsou k dostání v obvyklých předprodejích.

Po Zámku a Americe Kafka Band albem Der Process (Proces) uzavřel trilogii nahrávek inspirovaných dílem spisovatele Franze Kafky, od jehož smrti uplyne příští rok sto let. Opět jde o koncepční album, které vzniklo v produkci Dušana Neuwertha a samotné kapely.

Ke koncertní podobě Dušan Neuwerth říká: „Každé naše album vzniklo s úplně jiným nástrojovým obsazením, a proto není možné jen tak mezi nimi přeskakovat. A ani to nechceme. Chceme na scéně odvyprávět Kafkův příběh tak, jak ho my vnímáme. Takže tentokrát nás čeká Der Process. Ale v přídavcích pár starších skladeb připomeneme.”

Tagy: