ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11697 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kabát dokončil album, které vyjde už v pátek

0 Redakce 8.12.2010

Po ročních přípravách a dvouměsíčním intenzívním natáčení ve studiu Sono se na začátku tohoto týdne definitivně zrodilo desáté studiové  album skupiny Kabát. Je už jisté, že jeho prodejem překročí hranici miliónu prodaných nosičů.

Každé CD Banditi di Praga obsahuje tiket s identifikačním kódem. Jeho majitel se může zaregistrovat na oficiálních webových stránkách skupiny a vylosovaný výherce dostane na pražském koncertu v rámci turné 2011 stejnou diamantovou desku jako všichni její členové.

Album je žánrově pestré  – pánové nezapomněli na své tvrdší začátky, ale střihli si třeba i šanson. Textař a baskytarista kapely Milan Špalek se opět vytáhl – segmenty jeho textů nemají šanci nezlidovět. Své místo mají na albu také skladby Schody a Peří, prach a broky, které zaznějí v prvním českém 3D muzikálu F. A. Brabce V peřinách.

Mimochodem, pan režisér (a kameraman) natočí ještě v prosinci klip k titulní písni alba. Není asi potřeba připomínat, že F. A. Brabec s Kabátem již spolupracoval na klipech Burlaci a Malá dáma.

V pátek 10. 12. začne album nabízet prodejní síť Tesco, od 17. 12. bude na pultech všech obchodů. Zahájení prodeje doprovodí autogramiády v Praze (12. 12. od 18 hodin OC Letňany, 14.12. v 15 hodin OC Eden) a v Brně (16.12. v 15 hodin OC Futurum, v 18 hodin Avion Shopping Park).

Po autogramiádě 14. 12. v OC Eden předá EMI Josefu Vojtkovi, Milanu Špalkovi, Otovi Váňovi, Tomášovi Krulichovi a Radkovi Hurčíkovi  Platinové desky za prodej 2CD Po čertech velkej koncert a Trojplatinové desky za prodej 2DVD Po čertech velkej koncert.

tz