ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30482 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

K dvacátému výroční vyjde album Nirvany In Utero

0 Redakce 6.8.2013

I s ohledem na předčasnou smrt frontmana Kurta Cobaina v roce 1994 je Nirvana jednoznačně jednou z největších rockových legend a zástupců stylu grunge. Během relativně krátké existence prodala desítky miliónů alb. Nejúspěšnější byla deska Nevermind z roku 1991, které se prodalo více než 30 miliónů kusů.

Obrovský úspěch ale zaznamenalo i poslední studiové album In Utero, které vyšlo o dva roky později. Právě tato deska v září oslaví 20 let od svého prvního vydání a již 20. září se na trhu objeví její speciální verze nazvaná In Utero: 20th Anniversary Edition.

Kromě klasické jednodiskové remasterované verze, která bude k dispozici i digitálně, se fanoušci dočkají například i Super Deluxe Edition. Ta bude obsahovat tři CD a jedno DVD, které nabídnou i hodiny raritního a doposud nevydaného materiálu. Mezi více než sedmdesáti nahrávkami nalezneme raritní demonahrávky, B-strany kdysi vydaných singlů a nikdy nezveřejněné živé nahrávky.

Na DVD bude poprvé ke zhlédnutí kompletní záznam legendárního koncertu, který Nirvana odehrála v prosinci 1993 v Pear 48 v Seattlu v rámci natáčení pravidelného pořadu Live and Loud na MTV. Kromě toho nosič nabídne i několik raritních živých vystoupení kapely, která se na veřejnost dostanou úplně poprvé.

Tagy: