ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17140 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

K 20. narozeninám komiksového Hellboye vychází upravené druhé vydání Probuzení ďábla

0 Richard Winter 28.8.2013

U příležitosti dvacátého výročí, vlastně spíš narozenin Hellboye a také k desátým narozeninám Comics Centra vychází koncem srpna druhé upravené vydání komiksu Hellboy 2: Probuzení ďábla. Kromě speciální české obálky, na které se ukáže hrad Karlštejn na rozdíl od amerického originálu, bude mít toto vydání ještě jednu specialitu: výroční Hellboy zapalovač.

“Druhý díl série Hellboy byl už dlouho vyprodán a byť je v pořadí druhým dílem, je základem celé série. Rozhodli jsme se tedy komiks znovu připravit u příležitosti obou letošních výročí. V novém vydání jsme upravovali ještě překlad, grafiku a také barvy. V návaznosti na Hellboyovi oslavy chceme také zpracovat další díl Hellboy 9: Divoký hon, který bychom chtěli určitě ještě do konce roku připravit pro české čtenáře,” řekl Václav Dort, ředitel nakladatelství Comics Centrum.

V novém druhém vydání Probuzení ďábla je doladěný koloring všech stránek a především výrazně upravený překlad, který více odpovídá událostem z následujících dílů série Hellboy a série Ú.P.V.O. První ani druhý díl se nedochoval v datech, původní vydání Comics Centra bylo naskenované z tištěné knihy. Toto vydání je zpětně digitalizované z litografií a upravené pozdějším dvorním koloristou Hellboye Davem Stewartem.

„Pro první zákazníky, kteří si u nás knihu objednají, máme navíc speciální dárek, který není jinde k dostání. Připravili jsme jako dárek k našim a Hellboyiovým narozeninám dárek – kovový benzínový zapalovač s gravírovaným logem Hellboye a Comics Centra v omezené sérii. Navíc aby těch výročí nebylo málo, je to teď právě deset let od prvního vydání Hellboye Probuzení Ďábla v česku,” doplnil Václav Dort.

Otcem Hellboye je americký výtvarník a scénárista Mike Mignola, který je proslulý hlavně touto komiksovou postavou. Narodil se v Berkeley v Californii a první obrázky publikoval už ve svých dvaceti letech. Od roku 1983 začal pracovat pro vydavatelství Marvel a později kreslil obálky pro některé sešity Batmana u nakladatelství DC. V roce 1993 vymyslel Hellboye a svět okolo něho a od té doby se mu plně věnuje. Vedle kresby začal pracovat na scénářích a ty v současnosti tvoří většinu jeho tvorby.

Tagy: ,