ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6872 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Justin Bieber má osm rekordů

0 jsk 2.9.2016

Kanadský zpěvák Justin Bieber vytvořil osm rekordů, s nimiž se dostal do knihy Guinnessovy světové rekordy 2017. Získal zápisy zejména díky úspěchům v hudebních žebříčcích v USA a ve Velké Británii, ale i za popularitu na sociálních sítích a digitálních platformách.

Jeho píseň What Do You Mean? se stala s 30,7 miliony přehráními nejhranější na službě Spotify v jednom týdnu. Bieber si zároveň připsal prvenství se čtvrtou deskou Purpose (2015), která je najstreamovanejším albem na jmenované službě v jednom týdnu. Na celém světě zaznamenala nahrávka až 205 milionů zhlédnutí. Bieber má také jako sólový umělec nejvíce sledovaný hudební kanál na YouTube. Jako mužský interpret je první i s největším počtem odběratelů na zmíněné platformě a zároveň má i největší počet fanoušků na Twitteru.

Další rekord získal za umístění v singlovém UK Chartě, kde obsadil 14. ledna první tři příčky najednou se skladbami Love Yourself, Sorry a What Do You Mean? Kromě toho zaznamenal v americkém Billboard Hot 100 17 souběžně umístěných písní a zároveň se stal i prvním sólovým interpretem, který se do stejného žebříčku dostal se třinácti novými nahrávkami najednou.

Certifikáty za všech osm rekordních úspěchů si z rukou zástupců Guinnessových světových rekordů převzal před koncertem v newyorské Madison Square Garden.