ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5012 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Justin Bieber kraloval na American Music Awards

0 Petr Hašek 20.11.2012

Ceny American Music Awards byly rozdány v neděli v Los Angeles. Ovládl je kanadský zpěvák Justin Bieber, jenž získal i hlavní ocenění Umělec roku a k tomu ceny za nejpopulárnějšího popového nebo rockového umělce.

Cenu za pop a rock získala v ženské kategorii zpěvačka Katy Perry. Objevem roku se stala kanadská vokalistka Carly Rae Jepsen.

Cenu za nejpopulárnější zpěvačku country má od neděle Taylor Swift, nejlepší v rapu a hip hopu je zase newyorská rapperka Nicki Minaj, která získala i cenu za nejoblíbenější album pod názvem Pink Friday: Roman Reloaded. V soulu a R&B se umístila nejlépe Beyoncé, mezi muži Usher. Barbadoská zpěvačka Rihanna proměnila ze čtyř nominací jedinou, a to za album Talk That Talk.

Ocenění pro nejlepší popovou či rockovou skupinu získala formace Maroon 5. V kategorii country se umístila nejvýše skupina Lady Antebellum a mezi country zpěváky se prosadil Luke Bryan. Nejlepší kapelou alternativního rocku jsou Linkin Park.

American Music Awards jsou druhým nejvýznamnějším oceněním v americkém hudebním průmyslu. Jejich vítěze určuje internetové hlasování fanoušků.

JŠp