ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15955 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Juraj Jakubisko dokončil nový film

0 jsk 22.10.2020

Slovenský režisér Juraj Jakubisko dokončil svůj film Perinbaba a dva světy. Magický příběh pro celou rodinu o cestě za štěstím je volným pokračováním pohádky z roku 1985 Perinbaba.

Od světové premiéry Perinbaby v Benátkách uplynulo třicet pět let a snímek tehdy získal významná ocenění a byl také velkým návratem pro hlavní představitelku, italskou umělkyni Giuliettu Masinu. Zesnulá herečka se díky moderním technologiím objeví i v novém příběhu Perinbaba a dva světy.

„Diváci mi často psali, ať natočím pokračování Perinbaby. Bohužel Giulietta Masina už není mezi námi a já kvůli tomu nemohl vyhovět, protože jsem si nedokázal představit, že by ji ztvárnila jiná herečka. Naštěstí současné technologie mi pomohly změnit názor. Přicházím s novým příběhem, pohádkou jednadvacátého století, která nám vrátí i milovanou Giuliettu,“ uvedl Juraj Jakubisko.

K pohádkovému příběhu o vládkyni sněhu a větru Perinbabě, kterou před třiceti pěti lety Jakubisko vymyslel, vyjde v listopadu také audiokniha.

Hlavní postavu nového příběhu Lukáše ztvárnil mladý herec a známý slovenský youtuber Lukáš Frlajs (na snímku). V hlavní ženské postavě se objeví Valéria Frištik. Dále se diváci mohou těšit například na Ivana Romančíka, René Štúra, Dana Nekonečného, Valerii Zawadskou, Andreu Verešovou a další.

(foto: Bontonfilm)