ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7307 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jubilejní Struny podzimu za týden otevře Buika

0 Redakce 30.9.2015

Do prvních tónů letos dvacetiletého festivalu Struny podzimu zbývají poslední dny. Program jubilejního ročníku odstartuje v pondělí 5. října ve Státní opeře mallorská zpěvačka Buika (na snímku). Oblíbenkyně Pedra Almodóvara svým syrovým projevem a nenapodobitelným hlasem okouzluje posluchače po celém světě.

V její hudbě se snoubí celá řada vlivů od jazzu, flamenka, přes pop, soul až po africké rytmy. „Její hudba, zakořeněná na čtyřech kontinentech, čerpá z tak široké palety, že se někdy zdá, jako by pocházela odevšad naráz, anebo vůbec odnikud,“ uvedli před časem v New York Times.

9. října ve Foru Karlín nabídnou Struny podzimu unikátní projekt věnovaný geniálnímu skladateli filmové hudby Zdeňku Liškovi. Na Strunách podzimu dojde ke koncertnímu provedení magické hudby k po desetiletí oceňovanému a vyzdvihovanému filmu Františka Vláčila Marketa Lazarová. Dílo skladatele, který odmítal opustit svět filmu, se poprvé představí v plné síle bez filmového plátna. Provedení se ujmou Baborak Ensemble, Martinů Voices, Kateřina Kněžíková, Josef Moravec, Jana Štěpánková či Josef Somr. Autorem koncepce je Petr Ostrouchov, kterému se podařilo získat od dědiců Zdeňka Lišky mimořádný souhlas k citlivým úpravám.

Až do 18. listopadu budou Struny podzimu oslavovat dvě dekády bohatého koncertního života napříč nejrůznějšími žánry ve společnosti výsostných gratulantů na pódiích.