ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4824 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jubilejní Letní filmová škola přinese větší divácký komfort

0 jsk 6.3.2024

Již popadesáté se pro milovníky kinematografie otevře uprostřed prázdnin festival Letní filmová škola v Uherském Hradišti. Ač se její první ročník konal v roce 1975 v Písku, kořeny akce sahají až do roku 1964, kdy poprvé proběhl v Čimelicích Seminář filmových klubů.

Původní uzavřená akce pro desítky zástupců filmových klubů se postupně rozrůstala a stěhovala, až nakonec v roce 1992 natrvalo zakotvila v Uherském Hradišti, kde v současné době vítá tisíce návštěvníků. Její organizátory nezastavily ani povodně v roce 1997, ani covidová epidemie. Festival se tak pod svým nynějším názvem koná nepřetržitě již padesát let.

Organizační novinky, které pořadatelé festivalu chystají, souvisí úzce s reakcemi návštěvníků předchozího ročníku a výsledky dotazníkového šetření, ve kterém vyšlo najevo, že si návštěvníci Filmovky nepřejí rezervační systém. Diváci tak při stejném počtu akreditací v prodeji jako loni mohou očekávat nový sál, více repríz atraktivních titulů a více projekcí denně, a to i poslední den festivalu, kdy se mimo kino Hvězda bude promítat v dalších sálech. Posílen bude i management front tak, aby diváci po příchodu ke kinu věděli, zda se na danou projekci dostanou. Festival k výročí připravuje i řadu speciálních eventů souvisejících s historií, hosty a lokacemi v okolí Uherského Hradiště.

Vizuální styl Letní filmové školy vytvořila už poosmé Markéta Steinert, která návštěvníky vyzývá k oslavám: „Letošní vizuál je odrazem toho, co nás spojuje – vášeň pro filmy, kouzlo jedinečné festivalové atmosféry a padesáté výročí Filmovky. Návštěvníky bude provázet jiskřivá červená barva a slavnostní typografie, které se propojují se vzpomínkami na Filmovku a s texty, které speciálně pro festival připravili zástupci české slam poetry Anatol Svahilec, Ellen Makumbirofa, Honza Dibitanzl, Jan Jílek a Ondřej Hrabal. Zároveň jsme pro vás do vizuálu ukryli spoustu malých odkazů na Uherské Hradiště a minulé ročníky.”

Letošní Letní filmová škola Uherské Hradiště proběhne od 26. července do 1. srpna. Prodej akreditací spustí festival na začátku června přes moje.lfs.cz, kde se už nyní mohou zájemci přihlásit k odběru novinek.