ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5679 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jon Lord přiveze symfonické dílo

0 Redakce 24.6.2010

Bývalý člen skupiny Deep Purple, britský skladatel a klávesista Jon Lord přiveze 21. září do Smetanovy síně Obecního domu v Praze. Vůbec poprvé svoji kompozici Concerto For Group and Orchestra.

„Concerto“, dnes již klasické dílo, vzniklo v 60. letech a Lord na něm jako jeden z prvních snoubil zvuk rockové kapely s prvky vážné hudby. 24.září 1969 Deep Purple v doprovodu Royal Phillharmonic Orchestra předvedli tuto kompozici na slavnostní premiéře v londýnské Royal Albert Hall a živý záznam koncertu ještě v prosinci téhož roku vydali.

Při pražském vystoupení  doprovodí Jona Lorda maďarský symfonický orchestr Philharmonic Orchestra of Gyor vedený dirigentem Martonem Raczem a skupina Cry Free (tribute band Deep Purple, taktéž z Maďarska). Vokálních partů se zhostí polská zpěvačka Kasia Laska, která má na svém kontě nespočet slavných muzikálových rolí (jakou je např. Maria z  West Side Story nebo Kim z Miss Saigon) a velšský vokalista Steve Balsamo, který je v Británii rovněž známý především jako představitel slavných muzikálových postav (např. Ježíše v Jesus Christ Superstar, Phoeba v Notre Dame De Paris či Feuillyho v Les Miserables).

Nebude to však jen Concerto For Group and Orchestra, které v Praze v rámci „An Evening With Jon Lord“ zazní. Druhá polovina Lordova vystoupení nabídne průřez jeho sólovou tvorbou a vybrané skladby Deep Purple v úpravě pro symfonický orchestr.

Vstupenky budou k dostání  od pondělí v síti Ticketpro ve čtyřech cenových kategoriích (od 700,- Kč do 1900,- Kč).

tz