ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18790 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Joker’s IV představují singl z alba, které natáčejí s producentem Def Leppard

0 jsk 15.2.2023

Čerstvý vítr na české glamrockové scéně, kapela Joker’s IV, vydala klip k singlu We Can’t Fight It z připravovaného alba Pink World. Stojí za ním švédský producent Per Aldheim, který dlouhodobě spolupracuje s britskou kapelou Def Leppard.

V době, kdy tato česká kapela se zahraničními ambicemi album začala připravovat, bylo ještě cestování kvůli covidové pandemii značně omezené. A tak deska postupně vznikala velmi netradičním způsobem,⁠ na dálku. Nový singl je výjimečný tím, že jde o první baladu kapely. Je o nevyhnutelném rozchodu s milovanou. Debutové album vyjde v letošním roce.

„Tenhle song jsme nahrávali čtyři dny. Naším cílem bylo znít jako rodilí mluvčí a nepředložit fanouškům píseň s českou angličtinou. Rozchod nám přišel jako aktuální téma, protože pokud chcete uspět v muzice, a vůbec venku, musíte tomu obětovat všechno. Ten, kdo našel lásku, která to ustojí, měl by si jí vážit, protože to není samozřejmost,” upřesňují hudebníci.

Joker’s IV se během covidového období rozhodli, že dobu koncertního volna využijí po svém. Vyměnili nefunkční členy kapely za nové a společně se snaží posunout vpřed. Tomu napomáhá spolupráce s uznávaným producentem, na kterého se dokázali napojit i přes zavřené hranice.

Producent Per Aldheim se dokonce na desce objevuje jako vokalista. Při finalizování prvního singlu Be alive byli ve Stockholmu osobně totiž jen dva členové kapely, a tak do nahrávky zapojili i svého hostitele.