ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13685 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

John Hannah přijede do Prahy uvést premiéru Bebjakovy Zprávy 

0 jsk 8.10.2021

Slavnostní premiéru celovečerního filmu Petra Bebjaka Zpráva o dramatickém útěku dvou mladých židovských vězňů Alfréda Wetzlera a Rudolfa Vrby z Osvětimi osobně uvede 11. října v pražském kině Lucerna známý britský herec John Hannah. Hvězda filmů Čtyři svatby a jeden pohřeb nebo trilogie Mumie ztvárnila ve filmu natočeném podle skutečných událostí podstatnou roli spojky Červeného kříže. Slovensko-česko-německý koprodukční snímek uvede do českých kin 14. října společnost Falcon.

Film Zpráva natočený podle autobiografického románu Alfréda Wetzlera Co Dante neviděl zachycuje skutečný hrdinský čin a jeden z nejvýraznějších zápisů československých občanů do světové historie vedoucí k záchraně desetitisíců lidských životů. Film byl již uveden v kinech v USA, Kanadě, Brazílii, Španělsku, Portugalsku, Francii a Japonsku. Prodaný byl do celkem devadesáti devíti teritorií – od velkých trhů, jako je Čína, až po nesrovnatelně menší, jako například Taiwan či Arubu.

„Když se vám dostane do ruky takový skvělý scénář, jako u filmu Zpráva, uvědomíte si, co máme společného s těmi, kteří tu byli před námi. Jejich síla a odvaha je pro nás velkou inspirací. O to víc, že v Evropě, která zažívá nejdelší období míru a spolupráce v dějinách, se opět zdvihá vlna nenávisti, rozdělování a strachu. Tento film je skutečně důležitý, jsem hrdý, že jsem byl na natáčení přizván a mohl jsem tak přispět k rozšíření takového příběhu,“ říká John Hannah.

Jeho scény se točily v dekoracích nedaleko Prahy, jejichž autorem byl český filmový architekt Petr Synek. V hlavní rolích diváci uvidí Noela Czuczora a Petera Ondrejička ze Slovenska, v roli spoluvězně se představí český herec Jan Nedbal, v menší roli se objeví Ondřej Malý.