ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28191 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

John Frusciante posedlý bohy hudby

0 Redakce 14.1.2009

Kytarista Red Hot Chili Peppers John Frusciante prozradil detaily o svém desátém sólovém albu. Deska má vyjít 27. ledna.

Ponese název The Empyrean a uslyšíme na ní kromě Johna, také kytarového virtuóze Johnnyho Marra a dalšího člena Red Hot Chili Peppers, Fleu. Nesourodý shluk hostů doplňují dámská smyčcová formace z Londýna The Sonas Quartet a ska/reggae kapela The New Dimension. Samotná hudba bude mít hodně daleko od arena rocku chili papriček. Jsou to prý orgie hudební dekadence!

Frusciante během let vydal řadu alb, naplněných úzkostlivými, truchlivými melodiemi a metafyzickou náladou, písněmi, které si posluchače získají intelektem a emocí. „Impuls tvořit hudbu, vyznačující se čistotou, je mou největší prioritou,“ vysvětluje Frusciante povahu svých sólových desek v rozhovoru, který čerstvě poskytl pro Music Radar. „Může to znamenat, že jednou projevím krajně technický přístup, a jindy zas nechám jednoduše ovládnout bohy hudby. Věřím, že umělec musí pokaždé reagovat na to, kam ho duchy vedou. I kdyby byly v konfliktu mezi sebou, je to OK.

V rozhovoru nevyhnutelně padly i otázky na kapelu, jejímž členem se John stal v roce 1988 (tj. pět let po jejím založení), od které odešel v roce 1992, aby se k ní definitivně vrátil o šest let později. Dva roky od vydání posledního alba RHCHP, 2CD Stadium Arcadium, po kterém následovalo masivní světové turné, nastalo období oficiálně prohlášené za čas nulové aktivity na všech frontách. Z lakonických odpovědí Fruscianteho lze usoudit, že zatím ani nejsou žádné plány na obnovení činností formace. „Jsme dál neaktivní, a to na dobu neurčitou… Ano, pracovali jsme skutečně tvrdě během posledních deseti let, ale jak víte, v životě jsou také další důležité věci.” Naděje na aktivaci táboru RHCHP můžeme hledat spíše ve slovech Fley v rozhovoru, který poskytl na podzim loňského roku. Podle něj skupina potřebovala dva roky na to, aby znovu načerpala energii a mohla pokračovat vpřed.