ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7009 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

John Cleese přijel do Prahy natočit reklamu

0 Redakce 17.8.2011

Slavný britský herec John Cleese přiletěl do Prahy, aby se zúčastnil natáčení reklamní kampaně pro Český olympijský tým. Jeden z šesti členů komediální skupiny Monty Python stráví v české metropoli tři dny. Natáčení proběhne v ateliérech na Strahově.

"V Londýně v roce 2012 očekáváme spoustu našich fanoušků, chceme je pozvat netradiční formou do dějiště her. Český a britský humor mají mnoho společného, proto nás velmi těší, že s Johnem můžeme spolupracovat," uvedl předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek. Dodal, že hledali pravého anglického gentlemana a někoho, kdo si ze sebe dokáže udělat legraci a nebudete se s ním nudit. Přesně takovým mužem prý je Cleese.

"Pro kampaň se nám podařilo získat opravdovou celebritu a herce s bohatou minulostí," pochvaluje si Jirásek.

Jednasedmdesátiletý Cleese pro kampaň s názvem Žijeme Londýnem, která probíhá po celé České republice, natočí sérii krátkých komediálních spotů, které si všímají britských zvyklosti. Tématem budou čaj o páté, klobouky, telefonní budky nebo třeba minisukně.

Cleese proslul především jako člen skupiny Monty Python, ale byl také nominován na Oscara za scénář k filmu Ryba jménem Vanda. Zahrál si populární postavu "Q" v bondovce Dnes neumírej a jednu z vedlejších rolí ztvárnil i v prvních dvou filmech o Harrym Potterovi. Spolupodílel se na řadě úspěšných komediálních seriálů.

rwi