ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13172 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Joe Lally v Rock Café

0 Redakce 15.10.2008

Když se legendární Fugazi v roce 2003 rozhodli odejít na časově neohraničený odpočinek, vytáhl zpěvák a kytarista Ian MacKaye z rukávu další trumf – geniální The Evens. Jenže nezahálel ani baskytarista a další zakládající člen Fugazi Joe Lally.

V roce 2006 vydal na Dischord Records debutové album There To Here, které loni následovalo vynikající Nothing Is Underrated. Na Lallyho deskách se podílejí mimo jiné i Ian MacKaye a Guy Picciotto z Fugazi a taky muzikanti z Capitol City Dusters, Haram, Rites Of Spring nebo Medications.

Zvuk Lallyho alb charakterizuje především uhrančivá baskytara, u jejíhož poslechu si uvědomíte, jak moc se vlastně Lallyho linky podílely na celkovém soundu Fugazi… Joeova muzika je zvláštně hypnotická, posmutnělá, ale taky překvapivě melodická. „Joe Lally zadumaným tempem vypráví osobní příběhy, které vás dokáží konejšit silou nádherného slunečného dne a zároveň vás lehce pošimrat v zátylku, jako když ráno otevřete okno a zhluboka se nadechnete chladného svěžího vzduchu,“ píše na Czechcore ve svý recenzi na Nothing Is Underrated Banán. Jako kdybyste vzali ty nejmagičtější tracky od Fugazi a ještě je ztlumily, aby vynikla síla příběhů. Lallyho desky jsou taky neodolatelně „civilní“ v tom nejlepším slova smyslu – žádné okázalé zvukový ani instrumentální exhibice, jen stoprocentní koncentrace na celek a všechny jeho drobné detaily. Joe Lally se svojí kapelou bude hrát 19. října v Rock Café. Kolikrát za rok se poštěstí vidět v Praze někoho z Fugazi?

Večer zahájí Aran Epochal. Podobně jako mají Girls Against Boys svoji inkarnaci v Paramount Styles, zjevil se vedle Gnu „chlap s basou a metronomem“, který nezapře kořeny své kapely, ale přece jen jde trochu jinou cestou. Koncept Aran Epochal, který v kostce zní „nikdy nevydat velkou desku; místo toho vydávat sedmipalcové splity“ přinese svoje první ovoce právě na koncertě s Joe Lallym, kde se bude poprvé prodávat split Aran Epochal a Unkilled Worker.

red

 


19. října 2008, Praha – Rock Café