ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21369 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Joe Cocker přijede do Brna s novým albem

0 Redakce 16.7.2010

Joe Cocker je už více než čtyřicet let jednou ze zásadních postav evropského blues. Dosud vydal 21 studiových a čtyři živá alba. Jeho nezaměnitelný hlas se po právu stal obchodní značkou.
Za svou kariéru prodal miliony desek a mnohé jeho skladby se staly hity po celém světě. Obdržel ceny Grammy, Zlatý glóbus i Oscar a dokonce se stal nositelem Řádu britského impéria.

Jeho nejnovější album, první, které vydá u společnosti Sony Music pod značkou Columbia Records, se jmenuje Hard Knocks a těšit se na ně lze v říjnu. 7. října už Cocker některé nové skladby představí na koncertě v brněnské hale Rondo.
„Myslím, že mnohem víc času než na školách jsem strávil na ulici,“ vysvětluje šestašedesátiletý Brit. „Pro fanoušky, kteří jsou dost staří na to, aby si mě pamatovali už z dávných dob, nebude problém název mého alba pochopit.“

Z názvu se sice může zdát, že bude plné drsných témat a nálad, Cockerovi fanoušci se přesto nemusí obávat, že by se jeho hudba ubírala do ponurých končin. Naopak. Hard Knocks bude prý mnohem popovější než Britovy nahrávky z posledních let.

„S Ethanem Jonesem, jehož mám moc rád a se kterým jsem v roce 2007 natočil desku Hymn For My Soul, jsme nahrávali způsobem, jako by šlo o nějaké demo. Nepoužívali jsme žádnou elektroniku a žádné speciální efekty,“ vysvětluje Cocker.

Na desce bude deset zbrusu nových skladeb, které byly pořízeny ve studiu Emblem v Los Angeles.

JŠp