ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22114 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jobs, životopis počítačového mága, do kin přijde 15. srpna

1 Richard Winter 15.8.2013

Život známého vizionáře počítačové éry, génia, manipulátora a egocentrika, který změnil svět i jeho možnosti, mapuje americký film Jobs, který 15. srpna přijde do tuzemských kin. Titulní roli ztvárnil Ashton Kutcher, který patří mezi fanoušky nových technologií. I nabídku na tuto roli prý dostal esemeskou na svůj nový iPhone 4S. Snímek natočil režisér Joshua Michael Stern.

“Rozhodování, zda tuto roli přijmu nebo ne, bylo těžké. Ztvárnit autenticky někoho, kdo byl natolik významný nejen za svého života, ale i po něm, koho všichni znali a mají stále v paměti, mě trochu děsilo. Na druhou stranu to byla životní výzva,” uvedl Kutcher v distribučních materiálech. I když první reakce na film nejsou jednoznačné, podle mnohých kritiků oživil hlavního hrdinu strhujícím způsobem.

Film Jobs přináší pohled na vývoj hvězdné kariéry jednoho z nejinspirativnějších lidí moderní doby. Od momentu, kdy jako rebelující mladík montoval s kolegy v garáži první prototyp budoucího počítače, je divák svědkem jeho úspěchů i pracovních a osobních konfliktů. Realisticky líčí kontroverzní moment, kdy byl Jobs správní radou odvolán z vedení Apple Computer a také důvody, které její vedení k tomuto kroku vedly.

Steve Jobs byl technologickým géniem i mimořádně schopným obchodníkem, který změnil nejen svět počítačů. Jeho spolupracovníci ho občas nenáviděli proto, jaký byl, ale milovali proto, co tvořil – Apple Macintosh, iPhone, iPad a filmové studio Pixar.

“Pracujte s génii, idioty vyhoďte,” říkal. V roce 1976 založil Steve Jobs v garáži svých rodičů společnost Apple, zažil vzestupy i pády a v říjnu 2011 zemřel ve věku 56 let na rakovinu slinivky jako jeden z nejúspěšnějších, nejvlivnějších a nejbohatších mužů Ameriky.