ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26603 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jo Nesbø navštíví Českou republiku

0 jsk 3.10.2022

Oceňovaný král severské krimi Jo Nesbø přiletí 24. října do Prahy. U příležitosti vydání knihy Krysí ostrov a další povídky se setká se svými čtenáři na besedě s autogramiádou a po boku lezce Adama Ondry se vydá zdolat moravské skalní stěny.

Jo Nesbø je známý především díky svým knižním thrillerům s detektivem Harrym Holem. Je však autorem i několika samostatných románů, knížek pro děti s hlavním hrdinou doktorem Proktorem a povídkových knížek. Po souboru Žárlivost a jiné povídky nyní vyšla jeho další sbírka – Krysí ostrov a jiné povídky. A právě kvůli ní bude Jo Nesbø od 24. do 27. října k zastižení v Česku.

Svérázný kriminalista Harry Hole se do povědomí čtenářů razantně zapsal hned svým prvním případem v knize Netopýr. Prvotina Joa Nesbøho v roce 1997 zaznamenala nevídaný úspěch. Její autor za ni získal cenu Rivertonprisen, kterou uděluje Klub Riverton za nejlepší literární nebo dramatické počiny s kriminální tematikou a Skleněný klíč, skandinávskou cenu za nejlepší kriminální román. Jeho knihy byly přeloženy do pětatřiceti jazyků a vyšly ve sto čtyřiceti zemích světa.

Tagy: