ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15017 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jitka Zelenková nazpívala písničku od Richarda Marxe

0 jsk 26.10.2021

O Jitce Zelenkové se ví, že si skladby do svého repertoáru pečlivě vybírá. Jsou jí blízké popjazzové americké standardy, chytrý pop, emotivní francouzské šansony, nápadité filmové melodie a také temperamentní bossa novy. Vždycky se snaží, aby skladby domácích autorů souzněly s těmi světovými. A právě k jedné světově proslulé písni se jí nyní podařilo získat práva. Jde o Right Here Waiting Richarda Marxe.

„Je to klasická milostná balada prověřená časem. A do mého repertoáru přesně zapadá. Myslela jsem si na ni už dlouho, i když jsem od začátku věděla, že bych ji chtěla natočit trochu jinak, než jak zní v originále. Požádala jsem svého dvorního kontrabasistu Františka Rabu o komorní aranžmá – jen kytara a kontrabas. V písničce uslyšíte mimo jiné i krásné kytarové sólo, kterého se bravurně ujal Ivan Korený,“ uvedla Zelenková.

Autorem českého textu písně Kamkoli se dáš je Eduard Krečmar, který se zpěvačkou dlouhodobě spolupracuje. „Hned mi bylo jasné, že slova musí napsat Eduard Krečmar, který mi psal i další texty na album Intimity a taky pro mě výtečně otextoval řadu světových standardů. Eda má skvělý cit a jeho texty se mi dobře zpívají, protože dobře frázuje. Já jsem mu za to velmi vděčná. Chci zpívat především v češtině. Je to můj rodný jazyk, umím se v něm nejlíp vyjádřit a také pak umím písničku a její vyznění nejlíp přenést na posluchače. Strašně si to tím ale komplikuju. Jednak čeština není zrovna ideální jazyk na zpívání a pak je tu obtíž s autorizacemi, které jsou při jiné jazykové verzi textu nezbytné. V případě Kamkoli se dáš se povedla až napodruhé, proto jsme mohli písníčku nahrát a vydat až teď, i když text k ní mám už asi čtyři roky. Když jsem ji zařadila do programu některých koncertů, samotnou mě mile překvapilo, jaký má ohlas,“ řekla ještě zpěvačka.

(foto: Lenka Hatašová)