ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7675 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jiří Menzel točí Sukničkáře

0 Petr Hašek 4.7.2012

Filmový a divadelní režisér Jiří Menzel začal točit nový film s názvem Sukničkáři. Příběh vypráví o tom, jak není lehké dělat operu, ale i všechno ostatní v životě. Oscarový režisér je tentokrát zároveň autorem námětu i scénáře k svému filmu.

Po úspěchu s filmem Obsluhoval jsem anglického krále (2006), který získal čtyři České lvy, cenu kritiků na Berlinale a další mezinárodní ocenění, přichází Jiří Menzel se snímkem, jenž divákům odhalí svět opery zbavený pozlátka a přinese příběh o lásce, o zklamání z lásky k opeře a také o celoživotní vášni pro operní pěvkyně, především sopranistky.

To vše podané s nadsázkou a humorem typickým pro Menzelovy filmy. První klapka filmu Sukničkáři odstartuje 30. června více jak dvouměsíční natáčecí maratón, během něhož filmový štáb navštíví atraktivní lokality po celých Čechách.

Hlavními postavami filmu jsou operní režisér Vítek, učitelka Markétka a operní zpěvák Jakub, které představují Jan Hartl, Libuše Šafránková a Martin Huba. V dalších rolích se objeví například Jiřina Jirásková jako matka Markétky, Ivana Chýlková jako Markétčina dcera, dále Emma Smetana, Václav Kopta a další.

Specifikem snímku je výrazné propojení s hudebním světem, čemuž Jiří Menzel podřídil také obsazení rolí operních pěvců, do kterých angažoval profesionální zpěváky. Diváci se tak mohou těšit na filmovou premiéru řady osobností z českých operních scén jako např. Anna Klamo, držitelka ceny Thálie za rok 2011, Lucie Juránková, Jan Mikušek a další.

Premiéra filmu s názvem Sukničkáři je naplánována na první polovinu roku 2013. Producentem snímku je produkční společnost MediaPro Pictures Praha, koproducentem TV Nova, společnost Medialogue a distributorem Bontonfilm.

tz