ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4696 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jiří, Jan a Alvin Burianovi představují nový unikátní hudební projekt

0 jsk 28.2.2024

Jan Burian, Jiří Burian (na snímku) a Alvin Burian. Tři generace talentu s velkou vášní pro hudbu propojil unikátní projekt 3×3/3 Generace, 3 Alba, 3 Hudební směry. Výsledkem jsou tři nová alba, která vyjdou v březnu a křtít se budou za účasti autorů a zajímavých hostů 14. dubna v Café v lese v pražských Vršovicích.

Pokolení Burianů udržuje svou uměleckou linii stále velmi živou a aktivní.  Nová alba Burian – Heart Wins, Jana Buriana – Dobrý sen! a osmiletého Alvina Buriana – Hudba pro moje uši nejsou jen o hudbě, ale jsou i o vzájemném sdílení a vášni pro tvorbu.

„Tohle je pro mě slavnostní okamžik a moc dobře si uvědomuju, že už se to nikdy nemusí opakovat. Otec, syn, vnuk a tři alba vycházející ve stejnou dobu. Tátovi je něco kolem sedmdesáti let a já jsem určitě neslyšel podobně znějící album s nikým jeho věkový kategorie. Naopak můj prostřední syn Alvin v osmi letech udělal něco, co taky moc dětí zatím nezkusilo. Celkově mám z toho projektu velkou radost,“ říká Jiří Burian.

První album s názvem Heart Wins je sólovým projektem hudebníka a producenta Jiřího Buriana (Southpaw, Republic of Two, Kapitán Demo, producent Emmy Smetany, Bereniky Kohoutové, Evy Burešové). Album vyjde digitálně a také jako kniha s QR kódy odkazujícími na konkrétní písně. Mezi hudebními hosty, které Jiří Burian na svou novou desku přizval, jsou Adonix, Albert Černý, Anna Vaverková, Lvcas Dope a další.

Jan Burian je persona české kulturní scény, muž mnoha profesí – písničkář, průvodce, spisovatel, fejetonista, televizní moderátor, autor dokumentárních filmů a mnoho dalšího. Hudebně velmi pestrobarevné, hravé album pojmenoval pozdravem Dobrý sen! Svému otci jej produkoval Jiří Burian.  Texty písní z nového alba vydává Jan Burian také jako sbírku básní pod záštitou vydavatelství Galén.

Třetím albem Hudba pro moje uši se představuje osmiletý Alvin Burian. Jeho hudba je osobitá, nejde o žádné zpívánky pro děti, ale spíše francouzské elektro se surrealistickými texty. Na albu pracoval společně s tátou Jiřím Burianem skoro rok. Pro Jiřího nejde o premiérovou tvůrčí spolupráci s potomkem. Během prvního lockdownu vytvořil se synem Adamem (12 let) singl Nejmladší, jehož videoklip má na YouTube již 165 tisíc zhlédnutí.