ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7627 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jimmy Page zahraje na mírové show v Pekingu

0 Redakce 21.12.2009

Na koncertu nazvaném „Show of Peace“, který se letos koná  poprvé a měl by se každoročně opakovat, zahraje kromě  mnoha dalších umělců také Jimmy Page. Akce proběhne 17. dubna v čínském Pekingu. Počítá se s tím, že pod pódiem bude 100 000 lidí, další milióny diváků budou sledovat přímý přenos u televizních obrazovek po celém světě.

Většina účinkujících bude představena na tiskové konferenci, která se bude konat 13. ledna v Pekingu. Na oficiálním webu jsou již jména, která plánují pořadatelé oslovit: Prince, Green Day, Beyonce, Coldplay, Black Eyed Peas, Mariah Carey, Justin Timberlake a mnoho dalších.

Koncert se bude konat při příležitosti 30. výročí od podepsání smlouvy mezi Čínou a USA o kulturním porozumění. Podle oficiálního prohlášení má celá akce „propagovat nejen vzájemný mír mezi lidmi, ale také mír s naší planetou“. Mozkem celé akce je televizní a hudební producent Rick Garson, jehož společnost ZZYX Entertainment celou akci produkuje. Na pomoc si pozval Grega Sillse, který stál za mega akcemi Live 8 a Live Earth. Garson také založil nadaci, v níž budou zasedat environmentální a míroví odborníci. Nadace by měla z výnosů koncertu vytvořit fondy.

MV