ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7293 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jimmy Page bude pracovat sólově

0 Redakce 21.12.2009

Přestože se ještě  na začátku letošního roku vydatně spekulovalo o tom, že by se Led Zeppelin mohli aktivně vrátit na hudební scénu, nahrát desku a absolvovat turné, zdá se, že tato lákavá  varianta je definitivně nereálná. Bez ohledu na to, že se proti reaktivaci jasně vymezil zpěvák Robert Plant, který by se prý připojil nejdříve napřesrok, je tu další důkaz toho, že na Led Zeppelin budeme muset čekat delší čas.

Kytarista Jimmy Page totiž  oznámil, že v příštím roce hodlá vydat sólovou desku. Neupřenil  informaci blíže, nicméně záměr postavit se na vlastní nohy potvrdil. „V roce 2010 zamýšlím vystupovat a tvořit novou hudbu. Mám v sobě hudbu, která čeká, až bude uvolněna ven. Musím se jen dát do práce,“ řekl.

Page je také jednou z hlavních postav nového dokumentu amerického režiséra Davise Guggenheima It Might Get Loud. Premiéru bude mít 15. ledna a přinese příběhy několika světových kytarových hrdinů. Vedle Page se v něm představí také The Edge nebo Jack White z kapely The White Stripes.

JŠp