ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29551 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ji.hlava spustila prodej Early bird akreditací

0 jsk 6.5.2022

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava spustil prodej Early bird akreditací na šestadvacátý ročník. Z každé akreditace prodané do 30. června poputuje minimálně 50 korun do veřejné sbírky ukrajinského festivalu Docudays UA, který finančně podporuje ukrajinské dokumentaristy. Ji.hlava také letos podruhé udělí Cenu za nejlepší dokumentární knihu. Knihy je možné do soutěže přihlásit do 31. května.

Přípravy na 26. ročník dokumentární Ji.hlavy jsou v plném proudu. I letos se návštěvníci mohou těšit na hybridní podobu festivalu: proběhne fyzicky i online.

„Dokumentární filmy rozbíjejí zjednodušené vnímání světa a ukazují nám podstatu mnoha věcí, politických i osobních. Ji.hlava je vždy místem pro objevování, dialog a společná setkání. Už teď se na to všechno těšíme,“ říká ředitel festivalu Marek Hovorka.

Cenově nejvýhodnější Early bird akreditace na festival nyní vyjde na 500 korun a platí jako plnohodnotná vstupenka na fyzickou část festivalu, na diskusní platformu Inspirační fórum a také na program Ji.hlavy online. O stovku levněji pak vyjde akreditace těm, kteří chtějí přijet na festival fyzicky a nebudou mít zájem o vstup na Ji.hlavu online.

Z každé zakoupené akreditace zašle Ji.hlava 50 korun na konto sbírky ukrajinského festivalu Docudays UA, který podporuje ukrajinské dokumentaristy*tky natáčející filmy o ruské invazi ve své zemi. Finance budou použity na technické vybavení, zázemí a základní potřeby filmařů*řek. Za akreditaci bude možné zaplatit i více. Vše nad minimální cenu akreditace poputuje na konto ukrajinské sbírky.