ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28831 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jethro Tull vystoupili v Bombaji

0 Redakce 7.12.2008

Jethro Tull nakonec odehráli vystoupení v Bombaji, které bylo zrušeno po teroristických útocích v indickém městě z konce listopadu.

Kapela byla donucena odložit svou show poté, co 29. listopadu teroristé zabili zhruba 200 lidí. Nakonec se ale rozhodli, že v Bombaji přece jen vystoupí. V pátek, 5. prosince odehráli koncert. Speciálním hostem Jethro Tull byla  Anoushka Shankar, dcera Ravi Shankara, legendárního hráče na sitar, který se dostal do povědomí lidí ze Západu tím, že představil muzikantům z The Beatles indickou hudbu.

Jethro Tull a Shankar věnuji své honoráře z koncertu místním charitativním organizacím. „Byli jsme pobouřeni děsnými zvěrstvy z posledního týdne a byli jsme donuceni rozhodnout se  odložit svůj koncert v Bombaji – vzhledem k tomu, že v době, kdy jsme jej zrušili, byl hotel Taj pořád v obležení,“ říkal zpěvák Ian Anderson.  „S ohledem na dnešní nová varování a pohotovostní stav na letišti, jsme všichni pochopitelně byli trochu nervózní kvůli show, ale schovat se pod postel není volbou,“ prohlásil muzikant před zahájením koncertu.